janskelazne.cz > Kam s dětmi > Farmapark Muchomůrka

Farmapark Muchomůrka

Přírody kolem nás stále ubývá a děti už nezažívají to, co bylo dříve běžné. U nás ve Farmaparku je zásadní volný kontakt dětí se zvířaty v jejich domácím prostředí. Děti si mohou vybrat, zda si budou hrát se zvířaty, kterých je tu hodně, nebo si vyberou jinou z mnoha dalších aktivit, které jsou ve Farmaparku k dizpozici.

Myšlenka Farmaparku Muchomůrka vznikla v roce 2008, kdy se nám narodila dcera Johanka. Po dvou letech jsem začal stavět první pískoviště a houpačku. Moje záliba, navrhování zahrad, mě dovedla k myšlence vytvořit Johance pohádkovou zahradu se spoustou zvířátek.

 

V roce 2013 jsem navrhl a zhotovil stezku Krakonošova Muchomůrka, na stezce je celkem deset zastavení. Jsou zde obří lavice, stoly, židle, dokonce i postel, ale také Krakonošovi pomocníci s dřevěnými knihami. Autorem textů a ilustrací knih byla výtvarná dílna Bosorka z Janských Lázní.

Stezka Krakonošova Muchůmůrka Vás dovede krásnou historickou alejí přímo k nepřehlédnutelnému Krakonošovu domečku u Farmaparku.

Projekt byl zhotoven pro Město Svoboda nad Úpou, které na něj získalo dotaci z programu rozvoje venkova, prostřednictvím MAS Krkonoše.

Do Farmaparku Vás zavede historická javorová alej, přístupná ze dvou směrů. Vstupní Krakonošovy branky jsou při cestě ze Svobody nad Úpou a z Janských Lázní. U branek je možnost upozornit zvonkem Krakonoše, že se vchází na jeho stezku.

Pod dohledem Krakonošových dřevěných pomocníků, např. ODPADNÍKA, AUTOMORA, VĚTROVCE a dalších, si děti mohou přečíst ilustrované pohádkové knihy či odpovědět na Krakonošův test.

V současné době se připravuje panorama Východních Krkonoš, na prostoru o velikosti 1000 m2. Do budoucna plánujeme rozmístění chaloupek a potůčků. Na prázdniny 2016 připravujeme také i dětský tábor.

Vstupné do farmaparku

vstup (mimo červenec, srpen) 60,-
vstup (červenec, srpen) 70,-
důchodci 50,-
školní skupiny 50,- (doprovod vstupné a káva zdarma)

Jízda na ponících

jednotlivci 100,-
školní skupiny 50,-

 Květen - Září: 10:00 - 18:00
(možnost opékání)
V říjnu je možné navštívit Farmapark po předchozí domluvě.

Při větru, dešti a mrazu farma spí a odpočívá.

 

Lastminute Jánské Lázně nabízíme ubytování již od 190 Kč osoba/noc

Hotel Vyhlídka *** Jánské Lázně

Hotel Vyhlídka ***

580.00 Kč osoba/noc

více
 Ubytování U Šustrů *** Jánské Lázně

Ubytování U Šustrů ***

190.00 Kč osoba/noc

více
 Ubytování u Karlíků ** Jánské Lázně

Ubytování u Karlíků **

250.00 Kč osoba/noc

více